Supermicro, 2 milyar doları aşkın hasılatıyla ve 6 yıl içerisinde gösterdiği 5 kat büyümeyle Forbes dergisinin en hızlı büyüyen BT şirketi sıralamasında 1. ve en hızlı büyüyen şirket sıralamasında 18. seçildi. Supermicro, aynı zamanda Fortune en büyük 1000 ABD kuruluşu listesinde de yer almaktadır.

Supermicro yüksek performans ve verimliliğe sahip sunucu teknolojisi ve inovasyonu alanında küresel bir liderdir. Supermicro veri merkezi, bulut bilişim, kurumsal BT, big data, yüksek performanslı bilişim (HPC) ve gömülü sistemler alanlarında uçtan uca yeşil bilişim çözümleri geliştiren ve sağlayan bir şirkettir. Supermicro son kullanıcılarına tam sunucu depolama, blade sunucu ve iş istasyonlarından, tam raf tipi sistemler, ağ kurma aygıtları, sunucu yönetim yazılımı ve teknolojileri desteği ve hizmetlerini içeren geniş bir yelpazede çözümler sunar. Kullanıcılarımıza bilgi işlem ihtiyaçlarına en uygun çözümleri tercih edebilecekleri sektörün en çeşitli sunucu yapılandırması seçeneklerini sunarak yüksek derecede esneklik ve özelleştirilebilirlik sağlarız. Sunucu sistemlerimiz, alt sistemlerimiz ve aksesuarlarımız yüksek güvenilirlik, kalite ve ölçeklenebilirlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve böylece işlem performansı, yoğunluğu, sıcaklık yönetimi ve güç verimliliği alanlarında faydalar sunarak kullanıcılarımızın toplam ürüne sahip olma maliyetini düşürmelerini sağlarız.

Supermicro olarak araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın büyük çoğunluğunu kurumumuz içerisinde gerçekleştirir ve böylelikle tasarım ekipleri arasında iletişimi ve işbirliğini sağlar, geliştirme sürecini tek bir akış çizgisinde düzenler ve ürünün pazara sürüm süresini kısaltırız. Supermicro, tekil olarak sektör standardı olan bileşenleri ve materyalleri bir araya getirerek server board, şasi, güç kaynağı, ağ oluşturma ve depolama cihazları gibi tescilli ürünleri geliştirmemize imkan sağlayan bir takım tasarım ilkeleri benimseyen bir şirkettir. İzlediğimiz bu blok yapı yaklaşımı, geniş SKU yelpazesi sunmamızı ve kullanıcıların gereksinimlerine göre uygulama-optimize çözümler geliştirip, ortaya koymamızı sağlıyor. 30 Haziran 2016 itibariyle, sunucu ve depolama sistemleri, serverboardlar, şasi, güç kaynakları ve diğer sistem aksesuarları da dahil olmak üzere kullanıcılarımıza 4.950’yi aşkın SKU satışa çıkardık.

İşlemlerimizi başlıca Kaliforniya’daki genel merkezimiz ve Tayvan ile Hollanda’daki iştiraklerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Sunucu sistemlerimizin, sunucu alt sistemlerimizin ve aksesuarlarının satışını, genellikle katma değerli ara satıcılar, sistem entegratörleri aracılığıyla ve ayrıca orijinal ürün üreticileri (OEM) ve doğrudan satış kadrosunu da kapsayan dağıtıcı şirketler aracılığıyla sağlıyoruz. 2016 mali yılında ürünlerimiz 100 ülkeyi aşkın 800 kullanıcı tarafından satın alınmıştır. 1993 yılından itibaren çalışmaya başlayan şirketimiz kurulduğundan bu yana her yıl kârlı olmuştur.