Server (sunucu) kurulumları müşteri ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yapılandırılmaktadır. Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve bu server üzerinde çeşitli uygulamaların çalıştırılması stabil bir çalışma ortamı oluşturmakta ve süreklilik sağlamaktadır. Bu yüzden server kurulumu işletmelere bir çok avantaj sağlamaktadır. Server kurulumu tek bir sunucuya yapılacağı gibi birden fazla servera veya sanallaştırma yapılarak sağlanabilmektedir.

İşletme ihtiyaçlarını inceleyen sistem mühendisleri proje kapsamında sunucu yada sunucuları donanımsal olarak belirleyerek temin edilmesini sağlar. Server üzerinde kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır. (Windows Server 2008 – Windows Server 2012, Windows Server 2016 gibi)
Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır.
İşletmenizin ihtiyaç duyduğu ya da önceden kullanıdığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştrilir.
Sistemin güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.