Mantarhane nemlendirme sistemleri mantar bitki türlerinin yetişebilmesi için havadaki otomatik nem kontrolünü yapay olarak sağlayarak kaliteli lekesiz göz alıcı mantar yetiştirmenize yardımcı olur.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?
Mantarhane nemlendirme sistemleri şebeke hattına ya da mevcut su deposuna yüksek basınçlı pompa bağlanarak suyu 70 / 120 bar basınçla özel olarak tasarlanmış nemlendirme nozullarından 5 (mikron) su damlası olarak püskürtülür. Üretilen su parçacıkları mantar odasında nem seviyesini yükseltir nemlendirme sen sör odadaki bağıl nemin istenilen seviyeye ulaşınca pompaya komut göndererek sistemin püskürtmesini durdurur, nem seviyesi eksilmeye başlayınca sen sör pompaya tekrar devreye sokar, kuru su buharı ne kadar kaliteli olursa üretiminizde o kadar kalite olacaktır.

Mantar Yetiştirme Nem Kontrolü Önemi
Mantarlar karanlık ve nemli ortamları sever. Mantar yetiştirmek için nemlendiriciler% 95 rH optimum hava nemini korumak için kullanılır. Mantarhane Nemlendirme Sistemleri damlama sız nem kontrolü sağlayabilmesi çok önemlidir, çünkü mantar odasına çöken tüm damlacıklar kahverengi noktalara neden olur ve müşterilere daha az çekici olurlar.