Yenilik ve kalite üzerinde odaklanan Logitech, kullanıcılara dijital dünyada daha iyi bir deneyim yaşatmak üzere kişisel bilgisayarlar için çevre birimleri tasarlamaktadır. Logitech 1981 yılında mouse tasarlayarak sektöre giriş yaptı. Kişisel bilgisayarla etkileşim halinde çalışmayı kolaylaştıran mouse, kısa sürede bilgisayarların ayrılmaz parçası haline geldi. Bilgisayar kullanıcılarının sürekli değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanan Logitech mouse’lar ise alanında dünya lideri oldu.

Logitech, mouse üretimi ile sınırlı kalmadı; uzmanlığını başka ürün tasarımlarına da yayarak sürdü. Bilgisayarlar ve oyun konsollarında kullanılmak üzere zengin bir dijital müzik sistemleri ve ev eğlence sistemleri ailesine sahiptir. Dünyada hemen her ülkede satışı yapılan Logitech ürünlerinin yenilik alanındaki liderliği, oyun, internet üzerinden iletişim, dijital müzik ve ev eğlence sistemleri başta olmak üzere çok çeşitli kişisel bilgisayarlar için çevre birimlerini kapsamaktadır.

Logitech, kullanıcılara daha zengin, daha konforlu, daha eğlenceli, daha üretken, daha rahat ve daha zevkli bir deneyim sunmak için, ürün kategorilerinin her birinde dijital cihazların kullanımına ve kullanıcı alışkanlıklarına odaklanmaktadır. Logitech tasarımcı ve mühendisleri, elde edilen sonuçlar doğrultusunda geliştirme çalışmalarını yapmaktadır.