1944 yılında Almanya’da doğan Wolfgang Joop, eğitimini reklamcılık ve psikoloji üzerine tamamlayarak, içindeki moda aşkına daha fazla karşı koymayı başaramayan Wolfgang Joop, Berlin’de moda tasarımı üzerine eğitim aldı. Eğitimi sırasında oldukça ilginç ve marjinal tasarımlara imzasını atan ünlü tasarımcı, hem okulundan hem de çevresinden büyük destek gördü. 1968 yılında birkaç moda tasarım yarışmasına katılarak 3 kez birincilik ödülü kazanan Wolfang Joop, moda kariyerine resmi olarak başlamış oldu.

Wolfgang Joop’un Modaya Sihirli Dokunuşu

1978 yılında Wolfgang Joop’un markalalaştırdığı Joop; kısa süre içinde isminden söz ettirerek önce Almanya’da, daha sonra da tüm dünyada büyük bir başarı örneği oldu. Ünlü tasarımcı Wolfgang Joop, modaya olan ilgisi, sevgisi ve yeteneğinden yola çıkarak markalaştırdığı Joop; dönemin modasına nazaran sıra dışı tasarımlar üreterek bir adım önde olmayı amaçladı. İnsanlar tarafından sevgiyle ve beğeniyle karşılanan Joop’un koleksiyonuna kozmetiği de ekleyerek büyüme kararı alan Wolfgang Joop, ilerleyen yıllarda markasına gözlük tasarımlarını da ekledi. Moda ve kozmetiği bir araya getirmesiyle adından söz ettirmeye başlayan Wolfgang Joop, markayı önceleri soyadında olduğu gibi kullansa da, kavuştuğu şöhretle birlikte marka ismine bir de ünlem işareti ekleyerek, dikkatleri üzerine çekti. Yoluna Joop! olarak devam etmeye başlayan ünlü alman markası; adını ilk olarak tasarladığı hazır giyim erkek koleksiyonuyla duyurdu. 1982 ve 1985 yılları arasında hazırladığı güçlü çizgilere sahip erkek koleksiyonuyla sağlam, kaliteli ve vefalı müşteriler edinmeye başlayan Joop!, tasarladığı kürk koleksiyonlarıyla da gelişme yolunda büyük adımlar atmaya başladı. Wolfgang Joop markasının tahmininden daha çabuk ve güçlü büyümesi, ünlü tasarımcının ne kadar ile görüşlü olduğunu da belli etti. Almanya’da yeni bir moda akımı başlatmayı başaran Joop!, günümüzde de hala takip edilen ve isminden söz ettiren bir marka olmayı sürdürüyor.

Joop! ve parfüm dünyası

Moda ve kozmetik dünyasında adını kısa sürede duyurmayı başaran Wolfgang Joop, koku dünyasına fırtına gibi bir giriş yapmayı da başardı. Ünlü tasarımcı, 1978 yılındaki moda yolculuğuna 1987 yılında Joop! parfüm markasını koku dünyasında ilk sıralara getirmeyi de başardı. Aynı yıl Joop! parfüm kadını üreterek koku dünyasına ismini altın harflerle yazdırmayı başaran Joop!, birkaç yıl içinde de erkek parfümlerini piyasaya sunarak beğenileri topladı. Aromatik, çiçeksi ve meyvemsi notalara ağırlık vererek ürettiği parfümlerini hem Almanya pazarında, hem de dünya pazarında satışa çıkaran Joop!, beklediği ilgiye bu alanda da kavuştu. Dünyada da, ülkemizde de özellikle erkek kokuları yaygın kullanılan Joop! parfümün, kokularıyla size kendini hatırlatacak nitelikte bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Kadın kokularının yanı sıra, erkek kokularıyla beylerin akıllarını başlarından almayı başaran Joop! parfüm, erkek parfüm markaları arasında ilk sıralarda. Kalıcı ve kaliteli kokularıyla parfüm dünyasını sallayan Joop!, çalıştığı koku ve şişe tasarımcılarıyla da fark yarattı.
Michel Almairac, Sophie Labbe, Alienor Massenet, Benoist Lapouza, Christophe Raynaud, Francis Kurkdjian, Gilles Romey, Louise Turner, Calice Becker ve Michel Girard gibi dünyaca ünlü koku designerlarıyla işbirliği yapan Joop! parfüm, 26 yıl içinde toplam 35 adet bağımlılık yaratan parfüme imza attı. Parfümlerinin reklam filmlerinde ve afişlerinde ünlü isim ve fotoğrafçılarla çalışan Joop! parfümleri, kalitesini ve elegantlığını bu yönde de kanıtlıyor.

Joop!’u Joop! Yapan Kokular

Joop! Femme Kadın Parfümü: Ünlü markanın, 1987 yılında üreterek koku dünyasında isim yapmasını sağlayan bu koku; oryantal ve odunsu notaların muhteşem uyumunu yansıtıyor. Michel Almairac imzalı Joop! Femme bayan parfümü, yeşil notalar, limon ve bergamotun ferahlatıcı kokusuyla açılıyor. Yasemin, portakal çiçeği, inci çiçeği ve gülün romantik kokusuyla devam eden bu Joop! parfüm; misk, vanilya, amber, paçuli ve tonka fasulyesinin feminen kokusuyla tamamlanıyor. En beğenilen bayan parfümlerinden biri olan Joop! Femme bayan parfümü, günümüzde de fenomen halinde.

Joop! Thrill Woman Kadın Parfümü: Özellikle kendine güvenen, seksi, çekici ve feminen bayanlara hitap eden Joop! Thrill Woman bayan parfümü, kadınların en favori kokularından biri haline geldi. Pembe şık şişe tasarımıyla da modern ve kaliteli bir görünüm sergileyen bu koku heyecan dolu notalara sahip. Şeftali ve zambağın etkileyici kokusuyla açılışı yapan Joop! Thrill Woman bayan parfümü; devamında lavanta ve mimozayla tamamlanırken, vanilya, sandal ağacı ve tonka fasulyesi ile bitiyor. Joop! Thrill Woman bayan parfümü canlı, şehirli ve genç bir parfüm arayışında olan bayanlar için en iyi seçenek durumunda.

Joop! Thrill Man Erkek Parfümü: Özgürlük hissinden yola çıkılarak yaratılan Joop! Thrill Man erkek parfümü, klasik bir parfüm olmakla birlikte baharatlı notalarıyla da fark yaratıyor. Seksi, çekici, kışkırtıcı bir koku arayışında olan beylerin tercih edebileceği bu koku, kırmızı temalı şişe tasarımıyla da tutkuyu ve şehveti simgeliyor. Lavanta, bergamot ve yeşil elmanın maskülen kokusuyla açılan Joop! Thrill Man erkek parfümü; odunsu notalarla erkeksi duruşunu sürdürüyor. Vanilya, sandal ağacı ve amberle son dokunuşu yapan bu koku, modernliğiyle de göz dolduruyor.

Joop! Pour Homme Erkek Parfümü: “Gerçek erkekler pembe giyer” mottosuyla 1989 yılından beri en etkileyici ve en beğenilen erkek parfümleri arasında yerini koruyan Joop! Pour Homme erkek parfümü, tamamen cazibe ve seksapalite vaat eden bu parfüm, notlarıyla da bunu kanıtlıyor. Portakal çiçeği, mandalina, bergamot ve limonla ferah bir hava yaratan Joop! Pour Homme erkek parfümü; yasemin, günebakan, müge, kakule ve tarçınla maskülen çizgisini oluşturuyor. Sandal ağacı, paçuli ve vanilyayla tamamlanan bu Joop! parfüm erkek, kesinlikle denenmesi gereken bir koku.

Jump Joop! Form Men Erkek Parfümü: Sophie Labbe imzalı bu aromatik koku, enerjik ve dinamik beylere hitap ediyor. İddialı beylere gün boyu ferahlık ve enerji hissi vaat eden Jump Joop! Form Men erkek parfümü, 2005 yılından bu yana en çok satan Joop! parfümlerden biri. Biberiye, greyfurt, kişniş, kediotu, tonka fasulyesi, misk ve vetiverden oluşan bu genç yapılı koku, mavi şık sportif şişesiyle de göz dolduruyor. Siz de dinamik, enerjik ve kaliteli bir parfüm arıyorsanız, Joop! Jump parfüm size göre.

Joop! Parfümleri bakburda!

Joop! parfümler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız, parfümler arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizin için Joop! parfüm kadın ve Joop! parfüm erkek kokularını ilanla arasından inceleyebilirsiniz.