Emlak ilanlarınızın daha çok kişi tarafından görüntülenmesini nasıl sağlayabilirsiniz? İşte emlak ilanları hazırlamanın ipuçları..

Emlak sitelerinde yer alan ilanlar her gün birçok kişi tarafından inceleniyor. Yapılan araştırmalar da Türk insanının satılık ev veya kiralık daire arayışında en çok internetten faydalandığını gösteriyor. Haliyle gayrimenkul danışmanları için emlak sitelerinde güncel ilanların yer alması ayrı bir önem taşıyor.

Bazı emlak ilanları daha fazla ilgi çekiyor, daha yüksek oranda görüntüleniyor ve ilan sahibi danışmana daha çok telefon açılarak ekstra sorular yöneltiliyor, evi yakından görmek için randevu talebi geliyor.

Gayrimenkul danışmanlarının daha çok ilgi çekici emlak ilanı girişi yapması için, öncelikle potansiyel müşterilerin yerine kendini koyarak farklı bir bakış açısı geliştirmesi gerekiyor. “Kiralık daire arıyor olsam, bu bölgede en çok hangi ilanları incelemek isterim?”, “İncelemek isteyeceğim ilanlar benim hangi ihtiyacıma ilk bakışta yanıt verebilir?” gibi sorularla yaklaşmak bu konuda gayrimenkul danışmanını bir adım öne geçirecektir.

Özellikle;

  • İlan fotoğrafları o evde yaşama hissi uyandırmalı,
  • İlan ile ilgili merak edilen bilgiler verin,
  • Bölgedeki emlak fiyatları hakkında bilgiler sunun,
  • Doğru müşterilere ulaşmak için hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz.