AKCURUN KÖYÜNDE 40 DÖNÜMLÜK ARAZİDE BULUNAN ZEYTİNLİĞİMİZİN SAF KATKISIZ ASİTSİZ VE SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞLARINI PİYASAYA SÜRÜYORUZ . TADI DAMAĞINIZDA KALACAĞINA EMİNİZ . DENEMEDEN GEÇİLMEYECEK ÜRÜNDÜR. PİŞMAN OLMAYACAĞINIZIN GARANTİSİNİ VERİYORUZ. ALMADAN GEÇMEYİN…

ÜRÜN BİLGİSİ:

Soğuk sıkım ne demektir?
Zeytinin içindeki birçok faydalı bileşen, sıcak su nedeniyle yapısal anlamda bozulur veya ısı yüzünden zeytinyağından ayrılır. Soğuk sıkım adı verilen teknikle, zeytindeki tüm yararlı bileşenler bozulmadan ya da yok olmadan zeytinyağına aktarılır. Bu nedenle, soğuk sıkım tekniğiyle elde edilen yağ, yüksek ısıda sıkılan zeytinlerle elde edilen yağa göre daha sağlıklı ve daha değerlidir. 25 C altında soğuk su verilerek üretilir.Zeytinyağımız saftır, hiçbir katkı maddesi, koruyucu , herhangi bir yapay madde içermez. Zeytinliklerimizden toplanan zeytinlerin en geç 12 saat içersinde sıkılarak çıkan “zeytin meyvesinin suyudur”Üretilen en üst kalite sızma zeytinyağıdır.

ZEYTİNYAĞIMIZIN: BERRAK , ÇOK GÜZEL BİR YEŞİL RENGE YAKIN, AROMASI BELİRGİN OLARAK; ŞEFTALİ, OLGUN ARMUT GİBİ MEYVELERİ AKLA GETİREN, OKALİPTUS VE İNCİR YAPRAĞINDAN İZLER TAŞIYAN, MARUL VE HİNDİBAĞ GİBİ TAZE KÖY SEBZELERİNDEN DE İZLER TAŞIYAN GÜÇLÜ VE ÖZEL BİR TADI VARDIR. HAFİF ACIMSI VE YAKICI (KESKİN) TADI, AZ DA OLSA YEŞiL BADEMİ DE HATIRLATIR .