HYUNDAI Heavy gemi üretim bölümü yaklaşık %15 ‘lik Pazar payı ile gemi üretiminde dünyanın 1 numarası olmaya devam etmektedir.Kore – Ulsan Mipo koyunda yer alan üretim tesisleri 4 km’nin üzerinde bir uzunluğa sahiptir. HYUNDAI, müşteri taleplerine göre her tipte gemi üretme kapasitesine sahiptir. 9 devasal boyutlu tersanesine ek olarak 7 adet Goliath Vinci’de HYUNDAI’nin muhteşem üretim tesislerinde yer almaktadır. Tüm bunlarla beraber Hyundai bir çok ödüle ve gemi üretim sektöründe bir çok rekora da sahiptir.

HYUNDAI İş Makineleri 1985 yılında kurulmustur. 1995 yılına kadar sürekli gelişim göstererek 1997 yılında DNV tarafından ISO 14001 ile sertifikalandırılmıştır. 2004 finansal verilerine göre firmanın yıllık cirosu 8 milyar USD’dır. Bu rakamın 6,1 milyar USD’ı ihracata aittir.Dünya üzerinde toplam 26.000 çalışanı vardır.

Türkiye Ekskavatör ve Yükleyici pazarında iyi bir üne sahip olan HYUNDAI Ekskavatör ve Yükleyiciler tüm dünyada tanınan yaygın servis ve yedek parça ağına sahip komponentlerle imal dilmektedir.Cummins, Mitsubishi, Toshiba, Rexroth, ZF, HHI, Nabco gibi dünyaca ünlü ve kaliteli markalar Hyundai İş Makinalarının dizel motor, ana pompa, yürüyüş motoru, valf bloğu ve şanzımanlarında kullanılmaktadır.
Seri kule dönüşü ve opersayon hızı, yüksek manevra kabiliyeti, düşük ses, rahat kullanım, orjinal kırıcı hattı, bom güvenli kilitleme valfi, mazot dolum pompası, bilgisayarlı kontrol modülü ve arıza tespit sistemi, klima ve kalorifer, deluxe radio kasetçalar, sıcak soğuk içecek dolabı, modern kabin ve kolay ulaşılabilir gövde yapısıyla HYUNDAI ekskavatörler, operatörlerin sürüş zevkini ve performansını artırırken makina sahiplerininde kalite, sağlamlık, dayanıklılık ve düşük fiyat gereksinimlerine cevap vermektedir. Belirtilen üstün özellikler HYUNDAI’yi en fazla tercih edilen ekskavatör durumuna getirmektedir.

Yeni HYUNDAI yükleyicilerse Cummins Motor, ZF şanzıman, yüksek operasyon hızları ve seri yükleme boşaltma, rahat kullanım, üstün bilgisayarlı kontrol modülü, arıza takip sistemi, acil durum direksiyon pompası, klima ve kalorifer, sıcak soğuk içecek dolabı, ROPS korumalı konforlu kabin ve daha bir çok üstün özellikleri ile kullanıcıların ve makina sahiplerinin hergeçen gün daha fazla hayranlığını kazanmaktadır.

HYUNDAI ekskavatör ver yükleyicileri kendini kanıtlamış ve bilhassa düşük bakım giderleri ve bol yedek parça özellikleri sayesinde sektörün aranılan markaları arasına girmiştir.