Michael Dell, şirketi 1984 yılında Austin, Texas’ta, bilgisayar sistemlerini müşterilere doğrudan satarak ihtiyaçlarını karşılamak için en etkili bilgi işlem çözümlerini sunabileceğimiz gibi benzeri görülmemiş bir fikirle kurdu.

Bugün Dell 5,4 milyondan fazla müşterisiyle her gün telefonla, yüz yüze, Dell.com’da ve giderek artan ölçüde sosyal ağ siteleri aracılığıyla bağlantı kuruyor.

Dünyanın her yanındaki 96.000 ekip üyemiz teknolojinin müşteriler ve toplulukların yararına daha sıkı çalışmasını sağlamak için çaba harcıyor.

Dünyanın her yanındaki insanlar ve kuruluşlar için teknolojiyi daha erişilebilir hale getiriyoruz. 180 ülkedeki müşterilere her gün 110.000’den fazla sistem gönderiyoruz; bu, saniyede birden fazla sistem anlamına geliyor.

Müşterilerinizin Daha Fazlasını Yapmak ve Başarmak için Teknolojiyi Kullanmasına Yardımcı Olma

İş yapımız büyük kuruluşların, kamu kuruluşlarının (sağlık, eğitim ve yönetim), küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve tüketicilerin benzersiz gereksinimlerini karşılamaya uygun şekilde düzenlenmiştir.

Müşterilerin iş hedeflerine ulaşmak için teknolojiyi kullanmalarına yardımcı olmaya adanmış yaklaşık 90 ülkede 41.000’den fazla Servis ekibi üyemiz, 60 teknik destek merkezimiz ve yedi global kumanda merkezimiz var.

Kurumsal BT kullanıcılarına göre, yerinde uzmanlık, yerinde yanıt süresi ve telefon desteği gibi servislerde müşteri memnuniyeti açısından bir numarayız.

Forrester Research, müşteri deneyimini geliştirmek amacıyla geri bildirimleri toplama, yorumlama ve bunlara uygun davranma girişimlerimizi Müşterinin Sesi Ödülü’yle değerlendirdi.

Daha önce hiç olmadığı kadar çok ilköğretim okulu ve üniversite, Bağlantılı Sınıflardan, Sanal Laboratuarlara kadar çeşitli Dell™ eğitime özel teknoloji çözümlerinden yararlanıyor ve bu durum dünyanın her yanındaki farklı coğrafyalarda okullara yönelik dizüstü ve masaüstü bilgisayarların bir numaralı sağlayıcısı olmamıza olanak tanıyor.

Dünyanın bir numaralı sağlık BT Servisleri sağlayıcısı olarak, Dell tıp mesleğinin hasta bakımını geliştirmek için teknolojinin gücünü serbest bırakmasına yardımcı oluyor.

Dünyanın her yanındaki büyük kuruluşlar için bir numaralı PC sağlayıcısıyız ve ABD’de kamu sektörü müşterileri için de bir numaralı sağlayıcıyız. Fortune 500 şirketlerinin %98’iyle iş yapıyoruz.

Eğitim müşterilerine iki numaralı bilgisayar desteği sağlayıcısı olarak, yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere öğrenimde ilerleme sağlamak için teknolojinin gücünden yararlanma konusunda yardımcı olmaya kararlıyız.

On milyon küçük işletme bizimle çalışıyor ve ABD’de küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir numaralı bilgisayar sağlayıcısıyız.

Müşteriler kurumsal BT gereksinimlerinde Dell’e güveniyorlar. Dünya genelinde bir numaralı Internet SCSI (iSCSI) depolama çözümleri sağlayıcısıyız ve ABD’de x86 sunucuları alanında bir numaralı sağlayıcıyız.

Müşterilerimiz iş yapmak için, Dell’e kayıt yaptıran ve aracılarımız olarak çalışmak için sertifika alan 60.000’den fazla iş ortağı arasından seçim yapabilirler.

Topluluklarımız ve Gezegenimiz için Fark Yaratma

Dünyanın her yanındaki tüketiciler, Dell bilgisayar donanımlarını ücretsiz olarak geri dönüşüme sokabilirler. Bugüne kadar 275 milyon pound’dan fazla bilgisayar donanımını geri dönüştürdük.

2008’le 2012 arasında yaklaşık 20 milyon pound bilgisayar ambalaj malzemesinin katı atık sahasına gitmesini önlemeye kararlıyız.

Dell, bilgisayarlarını üst düzeyde yenilenebilir ve gübreye dönüştürülebilir bir malzeme olan bambudan yapılmış ambalaj malzemeleriyle gönderen ilk PC üreticisiydi.

ABD’deki Avrupa’daki sekiz tesisimizin güç tüketimini yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle karşılıyoruz.

Forbes dergisi bizi İlk 10 yeşil şirket arasına aldı, çünkü ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) Yeşil Güç İddiası’na göre önde gelen yeşil enerji alıcılarından biriyiz.

Küresel elektronik atık politikamızın bir parçası olarak, gelişmekte olan ülkelere çalışmayan elektronik ürün ihracatını yasaklayan ilk büyük bilgisayar üreticisiydik.

Çalışanların işyerinde ayrımcılıkla karşılaşmasını önlemek için çaba harcıyoruz; İnsan Hakları Kampanyası (HRC) Vakfı’nın yönettiği yıllık bir anket olan Kurumsal Eşitlik Endeksi’nde 2010’da birbirini izleyen altı yıl boyunca yüzde 100’lük mükemmel bir skor elde ettik.

Dell YouthConnect programı, hizmetlerin yetersiz olduğu ülkelerde kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ortak çalışmalar yaparak bir milyondan fazla çocuğun eğitime ve teknoloji becerilerine erişmesine yardımcı oldu.

(PRODUCT)RED™ için destek sağlamaktan gurur duyuyoruz: Afrika’da AIDS’i ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için ürünlerimizden elde edilen karın bir bölümünü Global Fon’a bağışlıyoruz. LifeWorks Technology Group’la ortaklığımız aracılığıyla Susan G. Komen for the Cure kuruluşunu da destekliyoruz.

Ekip üyelerimiz topluluklarındaki kuruluşlarda gönüllü çalışmalar yapıyorlar. 2010 mali yılımızda, gönüllü çalışmalar için 200.000 saatlerini ayırdılar ve bu da tahmini olarak 3,6 Dolar tutarında bir ekonomik etki oluşturdu.

Müşterilerle Bağlantı Kurmak için Internet’in Gücünü Kullanma

Dell 1996’da Dell.com’da bilgisayar satışını başlattı ve bugün siteye gelen günlük ziyaretçi sayısı dört milyonu aşıyor ve bunun sonucunda her iki saniyede bir çevrimiçi bir sipariş veriliyor.

Bugün Dell.com dünyanın her yanındaki 166 ülkede ve 34 dilde müşterilere ulaşıyor.

Dell ilk beş Internet arama motorundan üçünün desteklenmesine yardımcı oluyor.

Dell sosyal medya etkinliklerinin derinliği ve yaygınlığı açısından en saygın ikinci marka konumunda.

Dell.com topluluklarından ve Twitter, LinkedIn, Facebook, SINA, Orkut (Brezilya) ve diğer sitelerdeki Dell alanlarından oluşan Dell sosyal Web topluluğunun 3,5 milyondan fazla üyesi var.

Dell 2007’de insanların fikirlerini paylaşabildikleri ve beğendikleri fikirlere oy verebildikleri IdeaStorm™ topluluğunu başlattı ve bugüne kadar bu fikirlerin 400’den fazlasını hayata geçirdi.

Dell.com sitesinin ziyaretçileri 100.000’den çok ürün değerlendirmesini okuyabilir ve bunlara katkıda bulunabilir.