Chaos Group, bilgisayar grafiklerinde dünya lideri olarak kendini tanımlamaktadır. Sanatçılara ve tasarımcılara, televizyona ve en iyi filmlere fotoğraftaki görüntülere ve animasyonlara yardımcı olan teknolojiyi yaratır. 1997’de kurulan Chaos Group Sofya, Los Angeles, Baltimore, Seul’de ofisleri bulunan özel bir şirkettir.

1997 yılında 3B tasarım ve animasyon hizmetleri vermek üzere Bulgaristan’da kurulan Chaos Group’un üyeleri bu alanda 5 yıl kadar çalıştıktan sonra görselleştirme projeleri için yeni bir render motoruna gereksinim duymuşlar ve Chaos Group’un ana programcıları Vladimir Koylazov ve Peter Mitev V-Ray üzerinde çalışmaya başlamışlardır. V-Ray, 3ds Max ile iyi bir bütünlük sağlamış ve piyasaya sürülmesinin ardından kısa sürede yaygın hale gelmiştir.

V-Ray 3B grafik uygulamaları için Chaos Group Ltd. tarafından geliştirilmiş bir render motorudur. V-Ray’in en yaygın kullanıldığı alan mimari görselleştirmelerdir. Fiziksel tabanlı işleme ve simülasyon yazılımı V-Ray günlük olarak dünyanın en önde gelen tasarım stüdyoları, mimari firmalar, reklam ajansları ve görsel efekt şirketleri tarafından kullanılır.

V-Ray başta Autodesk 3ds Max olmak üzere Autodesk VIZ, Autodesk Maya, Rhinoceros, Maxon Cinema 4D, Sketchup, Softimage XSI ve Caligari trueSpace gibi çok sayıda 3D grafik uygulamasına destek verir. 32 bit ve 64 bit mimariler üzerinde çalışabilir.

Bugün, şirketin araştırma ve geliştirmeleri; bulut oluşturma, malzeme tarama ve sanal gerçekliğin geleceğini şekillendiriyor.