Türkiye ‘de olan bowling malzemelerini ve satışını yapan firmaların ilanları arasından aradığınız bowling ekipmanlarını kolayca bulabilirsiniz. Eğer bowling malzemesi satıcısıysanız ürün ve hizmet ilanlarınızı ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.

Bowling Topu: Bowling topları farklı ağırlıklardadır. En iyi oyununuzu sergileyebilmek için uygun ağırlıkta Bowling topu seçimini yapmalısınız. Başlangıç seviyesini geçtiğiniz zaman topunuzun ağırlığını arttırabilirsiniz. Topların ağırlık özelliklerinin yanı sıra parmak deliklerinin de genişlikleri farklıdır. Topların üzerinde yer alan x-small , small, medium, large ve x-large ibareleri kendinize uygun topu seçmenizde yol gösterecektir. Kendinize uygun parmak deliklerindeki topu belirlerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Baş parmağınızın son derece rahat olması ve sürtünme olmaksızın delikten çıkabilmesi
  • Topta bulunan 3 deliğin birbirlerine mesafelerinin elinizin büyüklüğü ile doğru orantılı olması.


Top Çeşitleri:
Bowling topu seçimi son derece zor ve uzmanlık isteyen bir iştir. Topun seçiminin öneminin yanında topun kullanıcının oyun karakterine göre de ustaca delinmesi gerekir. Dolayısı ile bu konuları bilen, uzman ve birikimli kişilerden tavsiye almanız faydalı olacaktır.

Toplar özelliklerine göre (iç yapıları, yüzeyleri, ağırlık merkezlerinin yeri gibi…) atışlarda değişik sonuçlar gösterir.

Bowling Ayakkabısı: Oyuna başlamadan önce özel bowling ayakkabılarını giymeniz şarttır. Ayakkabı alırken hangi elinizle topu attığınızı söylemeniz gerekir, çünkü bowling ayakkabılarının sağ ve sol tekleri farklı kayma ve durma özelliklerine sahiptir.