Firma 1976 yılında Sakarya / Adapazarı ‘nda karavan imalatına başlamıştır. 2000 yılından bu yana E- 25 karayolu üzerinde Adapazarı, Adliye Köyü mevkiinde 6000 m2 si kapalı ve 7000 m2’si yeşil saha olmak üzere toplam 13000 m2’lik alana kurulu tesislerimizde karavan üretimine devam etmektedir.

Kuruluşundan bu yana karavan, motokaravan, araçlar üzerine mobil bankalar, klinikler, marketler,fast-food satış promosyon üniteleri yanında tekne , yük taşıma, arama kurtarma, motorsiklet römorkları üretmiştir.

40 yılı aşkın tecrübesi ile karavan denince akla ilk gelen, Türkiye`nin lider ve öncü markası olan Başoğlu Karavan, dünyanın sayılı karavan şirketlerinden birisi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Başoğlu Karavan olarak, 2005 yılında gerçekleştirdiğimiz ihracat atağımız, 2008 yılı itibari ile tamamen kendi dizaynımız olan CARETTA serimizin ürün ailemize katılması ile batı Avrupa başta olmak üzere 30’u aşkın ülkede, uzakdoğu, Avustralya ve Amerika kıtasını kapsayan ihracat pazarımız 2018 yılı itibari ile üretim kapasitemizin %85’ini oluşturur.

Dış pazarda olduğu gibi iç pazarda da sektörde tanınan bir marka olmayı sürdüren firmamız yüksek kaliteli ürün üretmek ve her geçen gün değişen ihtiyaçlara göre şekillenen yenilikler ile birlikte ilkleri gerçekleştirmeye devam etmektedir.